Puchar Trotonu

Puchar Trotonu

Wrzos Wrzosowo ponownie najlepszy!

Potencjalnie nie byli faworytami, ale po raz drugi z rzędu sięgnęli po Puchar Trotonu. A reprezentacja Trotonu wygrała już ósmą beczkę piwa.

 

Dwie powtórki

W roku ubiegłym Wrzos pokonał Resko Karcino 3:1 i Olimp Gościno 4:2. Główne trofeum IV Turnieju Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego, fundowane przez sponsora tytularnego imprez – firmę Troton z Ząbrowa, ponownie trafiło do piłkarzy z Wrzosowa, a okazały puchar wręczył im  tradycyjnie przedstawiciel Trotonu, Krzysztof Gierszewski. A tym razem derbowy mistrz niższego szczebla klasy okręgowej KOZPN miał jeszcze trudniejsze zadanie, bo przecież w turnieju uczestniczyło aż 5 drużyn, w tym dwie czwartoligowe i do tego zawsze nieobliczalne rezerwy drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. Powtórkę miał też Adam Wilk z Wrzosowa, który jak przed rokiem otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju. Tego wyboru dokonała czwórka sędziów prowadzących wszystkie mecze IV TDMPK: Zdzisław Ogórek, Robert Rozmus, Paweł Białek i Tomasz Kozłowski. Po kolei…

 

Najpierw baraż

Z racji niewygrania rywalizacji derbowej z Raselm Dygowo i Astrą Ustronie Morskie w rozgrywkach IV ligi, Olimp Gościno jako gospodarz IV TDMPK otrzymał od nas „dziką kartę”, ale żeby było sprawiedliwiej takową przepustkę przyznaliśmy też derbowemu wicemistrzowi A-klasy (tu grało najwięcej drużyn z naszego powiatu), którym ostatecznie została Syrena Rymań. Te zespoły otworzyły turniej barażem o wejście do półfinału. Syrena, która wieczorem dnia poprzedniego rozgrywała jeszcze ostatni mecz ligowy (piszmy o tym na str. 29.), uległa Olimpowi 0:4. Dwa gole strzelił Adam Zalewski i po jednym Damian Papież oraz Kacper Kita. Syrena na tym zakończyła udział w IV TDMPK, ale otrzymała puchar dla najwaleczniejszej drużyny w rywalizacji derbowej minionego sezonu, a głównym argumentem był fakt, że rymanianie jako jedyny zespół z naszego powiatu zdołali w meczu o ligowe punkty pokonać walcząca o awans do okręgówki Kotwicę II  ( i to aż 4:0!).

 

Półfinałowe bitwy

Półfinały dostarczyły sporo emocji i pozytywnych wrażeń. Gra była fair, a obserwatorzy podkreślali nadspodziewanie dobry, jak na rangę imprezy, poziom sportowy. W pierwszym Wrzos grał z Kotwicą II. Piłkarze kadry drugoligowej kołobrzeskiego klubu byli już na zasłużonych urlopach, a zespół A-klasowy też znacznie wcześniej zakończył walkę o punkty przekładając dwa ostatnie mecze, więc trudno było kołobrzeżanom skompletować skład. Kotwica II stawiła się jednak w Gościnie, lecz znaczącej roli nie odegrała. Wrzosowianie od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę i po pierwszych 20 minutach prowadzili już 3:0 (2 gole Adama Wilka i 1 Łukasza Tyrakowskiego). Po zmianie stron kołobrzeska ekipa wzięła się za odrabianie strat. Rzut karny wykorzystał występujący w Kotwicy II gościnnie Marek Kuchciak, kontaktową bramkę strzelił jedyny gracz z zespołu drugoligowego, Łukasz Kacprzycki, ale wrzosowianie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Drugi półfinał to starcie czwartoligowców. Po bardzo ciekawym spotkaniu skromne zwycięstwo dygowianom zapewnił gol Mateusza Roszaka.

 

Beczka nr 8

Dając półfinalistom czas na regenerację sił przed spotkaniem o miejsca 3. i 1. rozegraliśmy VIII Mecz o Beczkę Piwa. Walczyły tradycyjnie reprezentacja Trotonu i zespół Media i Przyjaciele Kołobrzeg. Dotąd każdorazowo górą był Troton,  choć w dwóch poprzednich latach dopiero po konkursach rzutów karnych. Tym razem też rozstrzygnięcia w bezpośredniej walce na murawie nie było (0:0), więc znów strzelaliśmy jedenastki. I znów z takim samym skutkiem. Obie drużyny były bezbłędne do piątej kolejki, a w niej egzekutorzy też trafiali, tyle że nasz w… słupek. Zwycięski zespół grał w składzie: Arkadiusz Ślusarek, Marek Soroko, Maxim Ochniew, Dawid Glonek, Artur Maślany, Robert Binkowski, Paweł Piąsta, Marcin Kuźma, Sylwester Chomicz, Rafał Molenda, Marek Greczyński i Dariusz Jarosz.  W naszej drużynie znów fenomenalnie zagrał 68-letni Henryk Klepuszewski (Płomień Myślino), gościnnie wystąpili też Szymon Kosidło (również Płomień), Arkadiusz Głąb (Olimp Gościno),  Hubert Wosiniak (Grot Gorawino), Krzysztof Siuciak i Bartłomiej Grzesiak, a z „żelaznego” składu Mediów i Przyjaciół grali: Sławomir Jasicki, Kamil Graboń, Michał Sokowicz, Tomasz Kwiatkowski, Mariusz Luty i Piotr Pasikowski.

 

Gmina Dygowo!

W meczach decydujących o końcowej klasyfikacji zwyciężały zespoły z gminy Dygowo. W starciu o 3. lokatę Rasel nie pozostawił złudzeń Kotwicy II wygrywając 3:0 (gole Andrzeja Wojciechowskiego, Karola Grochowskiego i Sławomira Kukielewskiego), zaś w finale Wrzos wygrał z Olimpem 3:1 (Piotr Supko, Łukasz Tyrakowski, Ariel SiuciakAdam Zalewski). Zwycięski zespół IV TDMPK grał w składzie: Bartosz CzekierdaTomasz Janicki, Konrad Matczak, Krzysztof Grzebieniak, Szymon Surdyk, Adam Wilk, Adrian Kanarek, Ariel Siuciak, Piotr Supko, Sylwester Chomicz, Emil Podgórski, Piotr Wojda i Łukasz Tyrakowski. Rasel i Olimp otrzymały puchary ufundowane przez starostę kołobrzeskiego, Tomasza Tamborskiego.

 

Najlepsi

Nie zawiedli goście honorowi IV TDMPK. Nagrody wręczali prezes KOZPN Grzegorz Maciejasz, wieloletni działacz piłkarski z Ustronia Morskiego Teodor Cichy, członek zarządu ZZPN i prezes MKP Kotwica Waldemar Błaszczak, Krzysztof Gierszewski z firmy Troton oraz wójtowie Marek Zawadzki (Dygowo) i Mirosław Terlecki (Rymań). Rasel, Wrzos i Kotwica II – jako derbowi mistrzowie w swoich ligach – uhonorowane zostały tradycyjnymi grawertonami z nazwiskami zawodników, a były też 3 statuetki indywidualne dla najlepszych piłkarzy tych drużyn w całym sezonie. Przyznaliśmy je Karolowi Grochowskiemu (Rasel), Konradowi Matczakowi (Wrzos) i Krzysztofowi Kamińskiemu (Kotwica II).

 

Dziękujemy

Turniej Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego o Puchar Trotonu ma dwa główne filary. To przede wszystkim przychylność burmistrza Gościna, Mariana Sieradzkiego i miejscowego KS Olimp – z ogromną pomocą organizacyjną Bartłomieja Grzesiaka, oraz wsparcie sponsora tytularnego projekty i pomoc Krzysztofa Gierszewskiego z tej firmy. Do puli nagród jak zawsze dołożyli się prezes ZZPN w Szczecinie Jan Bednarek, prezes KOZPN w Koszalinie Grzegorz Maciejasz,  firma Admiral-Sport z Wałcza, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i Kołobrzeska Fabryka Piwa Colberg.

Do zobaczenia za rok. n SJ

Podpis 1

Wrzos Wrzosowo – zwycięzca IV Turnieju Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego o Puchar Trotonu

FOT. SŁAWOMIR JASICKI

Podpis2

Grający trener wrzosowskiej drużyny, Konrad Matczak główne trofeum odebrał z rąk przedstawiciela firmy Troton, Krzysztofa Gierszewskiego; fotorelacja z imprezy na portalu gminadygowo.pl

FOT. MAREK GRECZYŃSKI

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta