Amber -bursztynowa szpachlówka Trotonu przykładem innowacyjności w produkcji materiałów lakierniczych

Amber -bursztynowa szpachlówka Trotonu przykładem innowacyjności w produkcji materiałów lakierniczych

Nieustanny rozwój przemysłu motoryzacyjnego i stosowanie do produkcji samochodów coraz to nowocześniejszych komponentów, wymuszają na firmach produkujących materiały lakiernicze, wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań już na etapie projektowania nowych wyrobów. Do takich innowacyjnych produktów należy niewątpliwie wyprodukowana przez TROTON nowoczesna szpachlówka AMBER.
Jest to wielofunkcyjna szpachlówka poliestrowa łącząca w sobie cechy bazowej szpachli lekkiej oraz szpachli wykończeniowej. Innowacyjna formuła powoduje niezwykłą łatwość jej użycia. Zwarta konsystencja szpachlówki ulega zmianie w trakcie mieszania składników. Masa szpachlowa uplastycznia się i bardzo łatwo poddaje nakładaniu i formowaniu. W krótkim czasie mieszanka odpowietrza się dając gładką, wolną od porów powierzchnię. Dodatkowo, doskonała tiksotropia produktu, pozwala na wyrównywanie nierówności również na powierzchniach pionowych.
Szpachlówka AMBER bardzo szybko się utwardza, co jest jej dodatkowym atutem. Mimo to należy do szpachlówek miękkich, łatwo poddających się obróbce ręcznej. Użycie w procesie produkcji wypełniaczy typu mikrokulek ułatwia jej szlifowanie i zmniejsza zużycie papieru ściernego. Ponadto, naprawiana powierzchnia nie wymaga zastosowania szpachlówki wykończeniowej, co dodatkowo obniża koszty i skraca czas naprawy uszkodzonego elementu.
AMBER można nakładać na powierzchnie różnego rodzaju: laminaty poliestrowe, powierzchnie stalowe, także ze stali ocynkowanej i aluminiowe oraz stare powłoki lakierowe i 2-komponentowe podkłady akrylowe. Do każdego z wymienionych podłoży posiada dobrą przyczepność.

Produkt zawiera tylko 55 gramów substancji lotnych w jednym litrze mieszanki, co oznacza, że producent znacznie obniżył ilość styrenu w masie, mając na uwadze ogólne dobro użytkownika. Tym samym AMBER spełnia wymogi dyrektywy Unii Europejskiej (2004/42/WE), która dla tej kategorii produktów (kat.B/2) podaje wartość graniczną udziału części lotnych na poziomie 250 [g/l] produktu gotowego do użytku.

Więcej informacji na temat „bursztynowej” szpachli Trotonu znajdą Państwo w kolejnych numerach „Lakiernika”, oraz u przedstawicieli handlowych firmy.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta