EKO GRAFFITI JAM

EKO GRAFFITI JAM

W dniu 21 Kwietnia 2012 w godzinach 11:00-19:00 w Kołobrzegu w ramach festiwalu „KULTURA I NATURA”, odbędzie się EKO GRAFFITI JAM. Ponad 10 street artowców z całego województwa zachodniopomorskiego, zdeklarowało chęć udziału w tym wydarzeniu. Graficiarze zamalują cały mur należący do ZPM przy ulicy Portowej, koło MSW. Prace pozostaną na pamiątkę festiwalu, na murze który stoi przy głównych szlaku komunikacyjnym w kierunku portu i centralnej plaży. Miejsce to za ich sprawą przejdzie mały lifting, dzięki któremu wielu mieszkańców miasta oraz turystów chętnie będzie spacerowało po tej okolicy podziwiając kolorowe murale.

Główny sponsor – firma Troton z Ząbrowa dostarcza połowę farb potrzebnych do wykonania murali – w tym zwykłe farby w sprayu oraz profesjonale aerozole do graffiti firmy MONTANA! Technika wykonania prac jest dowolna, można się więc spodziewać prac wykonanych „z ręki”, a więc za pomocą samych farb, oraz malowanych z szablonów polegające na przykładaniu do ściany wcześniej wyciętych szablonów i pokrywaniu wolnych obszarów farbą.

Dla autorów najlepszych prac czekają nagrody! Bon o wartości 300 zł do wykorzystania w kołobrzeskim skateshopie Screach, komplet farb do graffiti ufundowany równie przez firmę Troton oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników jamu.

Głównym tematem inspiracji są:

POZYTYWNE NASIONA

zdrowy styl życia, zdrowa żywność oraz akcenty morskie.

Zwyczaj pisania po murach celem przekazania określonych treści miał swoje początki podobno już w czasach starożytnych. W czasie II wojny światowej młodzi ludzie działający w konspiracji malowali na murach hasła ośmieszające okupanta. Początki graffiti w dzisiejszym tego słowa znaczeniu sięgają przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Dziś o tym że graffiti może być sztuką i jedną z największych ozdób mejskiej rzeczywistości wie już każdy.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta