Kochana Parsęto, życzę ci żebyś była czysta, głęboka i szczęśliwa

Kochana Parsęto, życzę ci żebyś była czysta, głęboka i szczęśliwa

To tylko jedno z 201 napisanych na kolorowej kartce dziecięcych życzeń, które w sobotę zawisło na linkach rozpiętych między dwoma brzegami Parsęty, przy moście między Ząbrowem a Pustarami. Akcja pisania życzeń dla rzeki towarzyszyła drugiej edycji sprzątania brzegów Parsęty. Przygotowało je Porozumienie dla Parsęty, a dokładniej dwóch jego sygnatariuszy: firma TROTON z Ząbrowa i Klub Gaja z Bielska Białej. Brzegi rzeki sprzątali mieszkańcy okolicznych wiosek, dzieci młodzież ucząca się w pobliskich szkołach oraz pracownicy firmy TROTON i ich rodziny.
Od godz. 10 do 13 uzbierano pełną przyczepę śmieci: – To i tak mniej niż w ubiegłym roku – zauważył Jan Wołejszo, prezes TROTON-u. – Najprawdopodobniej rok temu posprzątaliśmy śmieci zalegające tu od lat. Jacek Bożek, szef Klubu Gaja, guru polskich ekologów, wspierany podczas akcji przez Beatę Tarnawę, cieszył się, że nad Parsętę tłumnie ściągnęły dzieci i mieszkańcy okolicy. Życzenia dla rzeki pisali nie tylko najmłodsi, ale i przyprowadzani przez pociechy rodzice a nawet dziadkowie. – Spójrzcie na tę kartkę – mówił poruszony Jacek Bożek. – Jedno z dzieci napisało tylko dwa słowa, ale za to jakie! – wskazał na kolorowe serce z krótkim napisem „Wybacz nam”. Nad rzeką załopotało 201 kolorowych kartek. – Znamy dokładną liczbę, bo tyle mieliśmy klamerek, na których zawisły – śmiała się Beata Tarnawa. – Ja poprosiłem Parsętę, żebym mógł złowić w niej jakąś dużą rybę – pochwalił się nam 12 – letni Konrad Spychalski z Wartkowa. Jego kartka zawisła po sąsiedzku obok wpisu innego dziecka, który brzmiał: „życzę ci, żebyś miała dużo karpi”.
Na wszystkich, którzy sobotnie przedpołudnie poświęcili na prace nad swoją rzeką, czekały przysmaki z grilla, muzyka, piwo i przejażdżki quadem

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta