Newsweek i Fundacja Kronenberga nagradza spółkę Troton

Newsweek i Fundacja Kronenberga nagradza spółkę Troton

Zaczynał biznes 30 lat temu, mieszając szpachlówkę w zwykłym wiadrze. Dziś lakiernicze produkty jego firmy można kupić w Europie, Ameryce, Azji, nawet w Afryce. Jan Wołejszo, właściciel firmy Troton z Ząbrowa niedaleko Kołobrzegu, mógłby już tylko odcinać kupony od swojego sukcesu. Nie ustaje jednak w działaniach, które przynoszą zarówno jemu jak i ponad setce pracowników jego firmy, kolejne nagrody i wyrazy uznania.

To, co wydarzyło się na początku grudnia, było dla Jana Wołejszy prawdziwym zaskoczeniem. Produkująca materiały lakiernicze spółka została wyróżniona spośród ok. 70 działających w województwie zachodniopomorskich firm, zdobywając nagrodę Dobrego Biznesu. Nagrodę przyznał tygodnik Newsweek i Fundacja Kronenberga, realizujący wspólnie projekt zatytułowany Odpowiedzialny Biznes. Partnerami projektu są m.in. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, patronat honorowy pełni Ministerstwo Rozwoju Regionalnego a medialnie czuwa nad nim miesięcznik Forbes oraz Dziennik.

Jan Wołejszo odebrał nagrodę podczas piątej z kolei konferencji (będą się one odbywać w każdym województwie).
Co uznali organizatorzy projektu za dowód na prowadzenia przez Troton odpowiedzialnego biznesu? Mówiąc najprościej – jej zaangażowanie w działania zmieniające pozytywnie świat. Ich lista jest długa. Wymienimy tylko część z nich: firma wspiera finansowo ośrodek Reintrodukcji wilka w Stobnicy. Wraz z ekologicznym Klubem Gaja i samorządami powiatu kołobrzeskiego zaadoptowała Parsętę, symbolicznie odwracając żyjących nad nią mieszkańców twarzą ku rzece. Stowarzyszeniu tworzącemu kołobrzeskie hospicjum, Troton ufundował karetkę. W swojej wiosce sfinansował budowę chodnika wraz z oświetleniem. Od lat wspiera ludzi znajdujących się na życiowym zakręcie, chorych i ubogich.
Tę daleką od zwykłej produkcji działalność firmy Troton, przeanalizowali dziennikarze i wydawcy tygodnika Newsweek oraz członkowie Fundacja Kronenberga. To oni, przyglądając się wynikom cyklicznych konkursów doceniających zaangażowanie społeczne firm, sami dotarli do Trotonu. – Badaliśmy zaangażowanie firm w rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej. Sprawdzaliśmy jak długo na tym polu działa firma i jak duże angażuje w to pieniądze – powiedział nam Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Warszawie, partner projektu Newsweeka. – Wszyscy byliśmy zbudowani imponującym dorobkiem Trotonu.

Słuchając zaś właściciela firmy, byłem autentycznie wzruszony. Nikt z nas nie miał wątpliwości, że to co robi, czyni nie dla promowania firmy czy poprawy swojego samopoczucia a po to by zapracować na autentyczny szacunek ludzi wśród których żyje i pracuje.
Jan Wołejszo odebrał statuetkę w Szczecinie czwartego grudnia: – Wszyscy mamy te same pragnienia – powiedział nam. Nie każdemu z nas jednak udaje się je zrealizować. Jeżeli więc nam się udało, powinniśmy się tym co zdobyliśmy podzielić, albo próbować znaleźć sposób na zmobilizowanie innych do działania. Bo jakże często bywa przecież tak, że czasem pomoc polega przede wszystkim na daniu bodźca do działania.

Nagroda Dobrego Biznesu to nie jedyne wyróżnienie jakie w tym roku zdobył Troton z Ząbrowa. Według Gazety Bankowej firma była w tym roku najbardziej wiarygodną finansowo firmą województwa zachodniopomorskiego. Właśnie otrzymali czwartą z kolei nagrodę Fair Play. Wśród statuetek są również kolejne Gazele Biznesu. Denary Koszalińskie i wiele innych nagród.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta