Troton sponsorem ” Ekspedycji Stulecia”

Troton sponsorem ” Ekspedycji Stulecia”

13 grudnia w sali konferencyjnej kołobrzeskiego Hotelu Centrum została podpisana umowa sponsorska pomiędzy firma Troton Sp. z o.o. a Romualdem Koperskim – organizatorem „Ekspedycji Stulecia” ekstremalnej wyprawy samochodowej z Paryża do Nowego Jorku przebiegajacej w znacznej swej części przez niedostępne regiony Syberii. Wyprawa ta wyrusza trasą wyznaczoną w 1908 roku przez organizatorów Wielkiego Wyscigu Samochodowego z Nowego Jorku do Paryża. Wówczas było to największe wydarzenie w dziejach motoryzacji a uczestników rajdu żegnał na Times Squar prezydent Roosvelt i 250 tysieczny tłum.

Po 169 dniach katorżniczej przeprawy do Paryża dotarły 3 załogi a Syberia została pokonana po podkładach kolei Transsyberyjskiej.
W setną rocznice tych wydarzeń ,12 stycznia 2008 roku z Paryża wyruszy załoga: Romuald Koperski i Marian Pilorz, którzy pojadą specjalnie przygotowanym pojazdem Man Kat 1. Do jego przygotowania wykorzystano materiały lakiernicze przekazane przez firme Troton.
Wiecej informacji na tematy trasy wypraw, jej uczestników a także przebiegu tej pierwszej próby dotarcia pojazdem mechanicznym do Cieśniny Beringa znajda państwo na stronie wyprawy www.ekspedycjastulecia.pl.

Zapraszamy także to przeczytania artykułu na temat wyprawy w najblizszym – 20 numerze Lakiernika.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta