Wielkie sprzątanie brzegów Parsęty

Wielkie sprzątanie brzegów Parsęty

Już po raz piąty firma Troton, Klub Gaja, Stowarzyszenie „ Uśmiech” z Rościęcina i „Porozumienie dla Parsęty zapraszają na „Wielkie Sprzątanie Parsęty”. W tym roku uczestnicy tej akcji spotykają się w sobotę 22 maja 2010 o godzinie 11.00 na parkingu za mostem w Ząbrowie.

W programie imprezy m.in. happening o „Rybaku i złotej rybce” konkursy o tematyce ekologicznej, występ zespołów New Stars i Kurna Chata , grochówka , grill a dla spragnionych napoje. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Program Zaadoptuj rzekę od 2005 roku jest organizowany przez Klub Ekologiczny „Gaja”. Jest skierowany do szkół, samorządów i instytucji w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory adoptowano 300 rzek.
W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie.
Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty – pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych w akcji ochrony rzek.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta