XII Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie rozpoczęty!

XII Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie rozpoczęty!

Piątek, 25 czerwca 2010r. W samo południe odbyło się uroczyste otwarcie dwunastej edycji darłowskiego zlotu. Na „patelni” pojawili się pasjonaci i hobbyści, kolekcjonerzy i widzowie. Wszystkich przyciągnął jeden cel- aby przez kilka dni, w tumanach kurzu i upale podziwiać, dotykać oraz poznać zabytki techniki wojskowej. Komandor Zlotu- Marian Laskowski wraz ze Stanisławem i Maciejem Kęszyckimi powitali zaproszonych gości- władz Powiatu Sławieńskiego, oficerów Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Policji oraz dyrektora Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu – Pawła Pawłowskiego i przedstawicieli Muzeum Wojska Polskiego, Militarni Team, SGRH 3 Bastion Grolman, Sławomir Handke z Handmet Military, Stowarzyszenie Ares oraz przedstawiciele powiatów partnerskich. Wśród zaproszonych gości byli także patroni medialni- Izabela Kwiecińska z redakcji Odkrywcy, reprezentanci Polskiego Radio Koszalin. Po wystąpieniach okolicznościowych i przedstawieniu programu zlotu, uczestnicy gromkimi brawami podziękowali organizatorom za kolejne spotkanie pasjonatów historii i techniki wojskowej. Darłowski Zlot bowiem jest jednym z pierwszych spotkań tego typu organizowanych w Polsce. 12 lat temu kilku pasjonatów i kolekcjonerów postanowiło zorganizować spotkanie dla większej publiczności, mając na celu edukację historyczną i upowszechnianie techniki wojskowej. Z roku na rok przybywało sympatyków i entuzjastów, przyjaciół i partnerów, pojawiały się unikatowe pojazdy, od dwóch lat do programu zapraszano także muzea wojskowe. Powstawały także zloty w innych miejscowościach, jednak wszystkie odwoływały się w swojej idei do darłowskiego pikniku.

Tegoroczny Zlot w Darłowie został również dostrzeżony przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Witolda Jabłońskiego , który w kampanii promocyjnej markowych produktów turystycznych województwa połączył 4 zloty militarne odbywające się w sezonie letnim w Darłowie, Kołobrzegu, Lipianach i Bornem Sulinowie.

Unikatowe i zabytkowe pojazdy ciężkie, gaziki i motocykle, umundurowanie różnych formacji wojskowych, koncerty oraz spektakle historyczne – to wszystko czeka na sympatyków oraz turystów, którzy tłumnie, z całymi rodzinami – od godzin porannych uczestniczą w pikniku.

Kołobrzeskie muzeum zaprasza do specjalnie zorganizowanego obozu „Garnizonu Kołobrzeg”, gdzie oprócz oferty edukacyjno – wystawienniczej muzeum, oferty turystycznej miasta i Powiatu Kołobrzeskiego, prezentuje sprzęt wojskowy. Partnerami naszego stoiska jest 1 Kołobrzeska Grupa Kolekcjonerska AK, GRH Pancerni 39 oraz CAW Bastion. W wiernie odtworzonej kuchni wojskowej z lat 50tych serwujemy również specjały kuchni polowej. Czekamy na Państwa do niedzieli 27 czerwca 2010!

W organizacji stoiska pomogło nam Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Kołobrzegu, firma Troton z Ząbrowa oraz Jantar Wody Mineralne.

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta