Żonkile z Ząbrowa darem za datek dla hospicjum

Żonkile z Ząbrowa darem za datek dla hospicjum

127 wolontariuszy z 28 puszkami i naręczami żonkili wyruszyło w niedzielę trzeciego maja na ulice Kołobrzegu. Zbierali fundusze na pomoc kołobrzeskiemu Hospicjum Domowemu. Zebrali ponad 12 tys. złotych. Dzięki hojności kołobrzeżan, turystów, także obcokrajowców, podopieczni hospicjum dostaną specjalne łóżka, wygodne dla chorego i ułatwiające opiekę osobie niosącej mu pomoc.
Wrazem wdzięczności za datek był żonkile, które w październiku pracownicy i sympatycy hospicjum zasadzili przy firmie Troton w Ząbrowie. – Przystępując do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy zasadzić dwa tysiące cebulek kwiatów – symboli nadziei – powiedziała nam Jadwiga Goldyszewicz, kierowniczka kołobrzeskiego hospicjum. – Jan Wołejszo, prezes firmy Troton był jedną z pierwszych osób, które prosiliśmy o udostępnienie kawałka terenu na nasze Pole Nadziei. Nie potrzebował nawet chwli do namysłu, natychmiast wskazał nam ziemię przy zabudowaniach firmy. Pan Wołejszo wspiera naszą działalność od dawna. Tym razem również zareagował z pełnym zrozumieniem i życzliwością. Żonkile rosły tu spokojnie i zakwitły dokładnie na czas naszej akcji.
Z 2 tys. cebulek żonkili wyrosło 2,6 tys, kwiatów. W ramach akcji wolontariusze odwdzięczali się nimi za datek na rzecz hospicjum. – Rozdając je zebraliśmy ponad 12 tys. zł – mówiła wzruszona Jadwiga Goldyszewicz. – Spodziewaliśmy się może połowy tej sumy, więc jesteśmy wszystkim darczyńcom bardzo wdzięczni. Troszkę dołożymy i kupimy pięć, specjalistycznych łóżek dla naszych chorych. Będziemy je udostępniać rodzinom, zawozić je do domów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję, zwłaszcza zbierającej pieniądze młodzieży.
Iwona Kalinowska

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta