Żywy warsztat wciąż na topie

Żywy warsztat wciąż na topie

Tłumy zwiedzających odwiedziły stoisko Żywego Warsztatu na tegorocznych Międzynarodowych Targach Technik Motoryzacyjnych w Katowicach, które odbyły się w dniach 9-11 października. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem sprawowała redakcja pisma „Lakiernik”.
W trakcie trwania imprezy w Żywym Warsztacie swoje najnowsze rozwiązania technologiczne prezentowały firmy TROTON, LAUNCH oraz HERKULES. Na stoisku nieustannie przedstawiano poszczególne etapy procesów związanych z panelową naprawą karoserii bez demontażu poszczególnych jej elementów. Zwiedzający mieli okazję wypróbowania wszystkich najnowszych urządzeń znajdujących się w ofercie bydgoskiej firmy HERKULES. Zgodnie z przewidywaniami ogromnym zainteresowaniem cieszył się spoter blacharski EZSPOT 3500A, którego premiera miała miejsce właśnie na katowickich targach. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim tzw. synergią, która zapewnia dobór optymalnych parametrów pracy oraz oszczędność energii. Spoter EZSPOT 3500A przeznaczony jest zarówno do precyzyjnego i niemal bezinwazyjnego usuwania uszkodzeń mechanicznych profili zamkniętych, jak i obkurczania blachy oraz przygrzewania bolców, podkładek itp.

Nie bez echa przeszedł również pokaz napraw karoserii przy użyciu lutospawarki DUO-GYS Auto, wyprodukowanej przez francuskiego potentata firmę GYS. Urządzenie to przeznaczone jest do spawania stali wszystkich gatunków stali, aluminium oraz lutospawania. Pracę ułatwia zastosowanie systemu dopasowującego prędkość posuwu drutu podczas spawania. Urządzenie oferowane jest z 3 uchwytami: jeden uchwyt pistoletowy zewnętrzny Spool Gun oraz dwa uchwyty do spawania stali oraz lutospawania za pomocą drutów CuSi lub CuAl. Firma HERKULES po raz kolejny zaprezentowała również jedną z najmocniejszych zgrzewarek dostępnych aktualnie na rynku. GYSPOT BP.LX – bo o niej mowa – dzięki natężeniu sięgającym 13 000 A i sile nacisku wynoszącej do 550 daN na wielu zwiedzających ponownie wywarła mocne wrażenie.

W Żywym Warsztacie swoje najnowsze rozwiązania technologiczne zaprezentowała również firma TROTON produkująca profesjonalne materiały lakiernicze. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się m.in. z nowoczesnymi podkładami akrylowymi o wysokiej zawartości suchej masy. Firma TROTON zaprezentowała również poliestrowe szpachlówki natryskowe, przeznaczone do nanoszenia pistoletem natryskowym. Dla prawdziwych profesjonalistów ciekawy okazał się z pewnością pochodzący z linii MASTER dwuskładnikowy akrylowy lakier bezbarwny o nazwie C2007. Jest to produkt o wysokiej zawartości części stałych (High Solid), przeznaczony do użytku profesjonalnego, w systemie 2:1. Tworzy on twardą powłokę o wysokim połysku i nadaje się do lakierowania samochodów po wszelkiego rodzaju naprawach lakierniczych. Znaczne zainteresowanie wzbudziła również pochodząca z linii Eco Line szpachlówka poliestrowa ACER. Podstawową zaletą tego produktu jest stosunkowo mała uciążliwość zapachu. Zwiedzający mieli również okazję zapoznania się z aktualną ofertą firmy TROTON z zakresu kompleksowego wyposażenia dla lakierników. Zaprezentowano takie produkty jak odzież roboczą, środki ochrony osobistej, akcesoria do aplikacji materiałów lakierniczych, urządzenia do szlifowania i polerowania powierzchni, taśmy oraz pianki lakiernicze czy bitumiczne płyty wygłuszające
Z kolei firma LAUNCH przedstawiła m. in. wyważarkę do kół oznaczoną symbolem KWB-402. Przyrząd ten posiada trzy programy do obręczy aluminiowych oraz program ukrywania ciężarka. Kolejną przydatną cechą maszyny jest funkcja automatycznego startu po opuszczeniu osłony koła. Firma LAUNCH zaprezentowała również inne urządzenia takie jak podnośniki, demontażownice opon, przyrządy do obsługi klimatyzacji samochodowej czy diagnoskopy przeznaczone do silnika oraz elektroniki.
Oprócz możliwości wypróbowania wszystkich wymienionych produktów, każdy zwiedzający miał niepowtarzalną okazję do zaczerpnięcia fachowej wiedzy od specjalistów w zakresie prowadzenia napraw blacharsko-lakierniczych.
Uwaga! Dobra informacja dla wszystkich tych, którym nie udało się dotrzeć na Międzynarodowe Targi Technik Motoryzacyjnych w Katowicach. W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzających organizatorzy tegorocznej edycji Żywego Warsztatu wyrazili już chęć uczestnictwa w kolejnej odsłonie tego przedsięwzięcia.
WRed

Zobacz równieżTroton Sp. z o.o.

Ząbrowo 14A
78-120 Gościno
Polska

tel./fax +48 94 35 126 22
E-mail: troton@troton.com.pl


Katalog produktów Troton
Katalog on-line
Wsparcie klienta
Wsparcie klienta