Zaufany partner w lakiernictwie

Firma TROTON to ponad 45 lat doświadczenia w branży lakierniczej. Produkujemy szeroką gamę materiałów przeznaczonych do napraw pojazdów, łodzi i jachtów oraz do przemysłu. Sprzedajemy na ponad 70 rynkach świata, eksportujemy do Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Jesteśmy firmą nastawioną na jak najlepszą obsługę klientów. Aby sprostać licznym wymaganiom, wypracowaliśmy jedną z najszerszych ofert w branży. Sercem naszego sukcesu jest zespół ponad 200 osób zaangażowanych w badania, rozwój, produkcję i sprzedaż wysokiej jakości materiałów. Dział R&D nieustannie pracuje nad ulepszaniem produktów, a Dział Sprzedaży zapewnia profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.

Nad zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi czuwa wykwalifikowany i doświadczony zespół. Dzięki wykorzystywaniu odpowiednich surowców i technologii oraz utrzymywaniu rygorystycznych procedur ds. kontroli jakości, produkty Troton gwarantują powtarzalność. Nasze najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska i jakości potwierdzają certyfikaty ISO 9001 i 14001.

Historia firmy

Od ręcznej produkcji
w garażu po eksport
do ponad 70 krajów świata

1978
1981
1990
1993
1998
2003
2005
2008
2011
2014
2017
2017
2019
2020

Jan Wołejszo, wspólnie z żoną Bożeną zakładają firmę Troton. W budynku starej remizy strażackiej samodzielnie produkują szpachlówki według własnej receptury.

Troton zatrudnia pierwszych pracowników, produkuje około 600 kg szpachlówki miesięcznie, popyt na produkty dynamicznie rośnie.

Trudny okres reform ustrojowych. Dzięki wysokiej jakości produktom i bardzo dobrym relacjom z dystrybutorami Troton odważnie wchodzi w nową wolnorynkową rzeczywistość.

Rozpoczyna się produkcja na Litwie, Troton rozpoczyna też działalność na rynkach zagranicznych.

Powstaje zakład o pow. 800 m kw. w Ząbrowie. W zakładzie tworzy się nowoczesne Laboratorium, zatrudnia pierwszych pracowników.

Troton wdraża normy zarządzania jakością ISO 9001 oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001.

Zaczyna się współpraca z Klubem Gaja, w zakresie ochrony środowiska naturalnego i praw zwierząt. Cel: zrównoważony rozwój.

Powstaje Sea Line - linia produktów dla branży jachtowej.

Powstaje Brayt, jeden z bestsellerów firmy. Pasta polerska BRAYT One Step Premium, to bardzo skuteczny i wydajny środek nowej generacji, służący do polerowania.

Nowe przestrzenie magazynowe, biurowe i produkcyjne o powierzchni ponad 26 tyś. m kw. dla lakierów i utwardzaczy w Gościnie.

Do oferty dołącza Rangers, kolejny hit produktowy. To nowoczesna powłoka zabezpieczająca do nadwozi samochodów terenowych.

Otwiera się nowoczesne Centrum Szkoleniowe w Ząbrowie z przestronną przestrzenią konferencyjna, rozbudowaną częścią socjalną i strefą techniczną, a także profesjonalną kabiną lakierniczą.

Troton zostaje laureatem w European Business Awards, jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów, w którym uczestniczą firmy z różnych sektorów gospodarki rywalizując w takich kategoriach jak; innowacje, ochrona środowiska i społecznie odpowiedzialny biznes, ponadprzeciętny sukces rynkowy.

Do dyspozycji dystrybutorów zostaje oddana nowoczesna platforma do zamówień online.

45

lat na rynku

70

krajów
eksportowych

210

pracowników

3500

produktów

8667

m. kw. powierzchni
produkcyjnej

Wartości firmy

Wysoka jakość

dostarczanie produktów zapewniających skuteczne działanie oraz powtarzalność efektów

Bezpieczeństwo

partnerskie warunki współpracy z dystrybutorami oraz najwyższa jakość produktów dająca poczucie bezpieczeństwa użytkownikom

Dostępność

elastyczność obsługi oraz łatwo dostępna, pełna informacja o produkcie

Eksperckość

zapewnienie wsparcia technicznego i szkoleniowego

Certyfikaty firmy

Certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001 potwierdzają najwyższy poziom zarządzania firmą, co znalazło odzwierciedlenie w pozytywnym wyniku audytu na zgodność ze standardem TfS (Together for Sustainability - wspólna inicjatywa globalnej sieci 29 firm chemicznych na rzecz zrównoważonego rozwoju).

Posiadamy także świadectwo AEO (Upoważniony Przedsiębiorca) przyznawane przez Polską Izbę Celną na podstawie wytycznych Komisji Europejskiej, upoważniającą do odpraw celnych na terenie Firmy Troton.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Dobra Firma

2022

Troton Sp. z o.o. w elitarnym gronie zwycięskich firm w ogólnopolskim konkursie „Dobra Firma”, organizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Fair Play Enterprise

2004-2021

Troton Sp. z o.o. wyróżniony Certyfikatami i statuetkami 18 razy.

Polski Sukces

2004-2017

8-krotny laureat konkursu „Polski Sukces”. Organizowany pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej prezentuje polskie firmy sukcesu gospodarczego.

Gazela Biznesu

2003-2021

13-krotny laureat Gazeli Biznesu – przygotowywany przez „Puls Biznesu” ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm na rynku polskim.

European Business Award

2014/15, 2016/17, 2019/2020

European Business Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów, w którym uczestniczą firmy z różnych sektorów gospodarki rywalizując w takich kategoriach jak np. innowacje, ochrona środowiska, społecznie odpowiedzialny biznes. Troton 3-krotnym laureatem w tym konkursie.

Pracodawca Roku Pomorza

2017, 2018

Konkurs organizowany przez Północną Izbę Gospodarczą.

Firma Bliska Środowisku

2006-2007

Troton 2-krotnie zdobył certyfikat Firma Bliska Środowisku - to ogólnopolski konkurs ekologiczny pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

2010-2012

Troton 3-krotnym laureatem w konkursie organizowanym przez Bisnode Polska Sp. z o.o.

Lokalny Przyrodnik/Koszaliński Denar

2004-2016

Konkurs organizowany przez Fundacje Nauki dla Środowiska. Troton 8-krotnym laureatem.

Dobry Biznes

2007

Konkurs organizowany przez Newsweek Polska oraz Fundację Kronenberga.

Zielony Certyfikat

2022

Zielony Certyfikat potwierdzający, że 100% ilości energii elektrycznej zużytej przez Troton Sp. z o.o została wytworzona w odnawialnych źródłach energii.

Certyfikat Partnera Święta Drzewa

2008-2019

Podczas 11 edycji Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja, Troton Sp. z o.o. otrzymał coroczne Certyfikaty Partnera Święta Drzewa. Dzięki zaangażowaniu firmy łącznie posadzono 56 tysięcy drzew.

Orły Wprost

2017, 2018

Troton 2-krotnym laureatem konkursu Orły organizowanego przez tygodnik Wprost.

Referencje od dystrybutorów

Wiesław Januszczak, Jarosław Januszczak

Właściciele

P.H. Top-Car

Polska

Jesteśmy wiodącym dystrybutorem chemii samochodowej i artykułów dla lakiernictwa w regionie. Od początku naszego istnienia, tj. od 1993 roku współpracujemy z firmą Troton, która dostarcza nam swoje produkty. Troton jest godnym zaufania partnerem – konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę, zapewniając różnorodność oraz bardzo dobrą, stabilną jakość. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokajać rosnące potrzeby naszych klientów i rozwijać biznes. W Trotonie możemy liczyć na indywidualne podejście do współpracy i sprawny, bezpośredni kontakt. Jest to dla nas niezmiernie ważne, ponieważ zapewnia nam elastyczność działania i możliwość szybkiego dostosowania działań do sytuacji rynkowej i potrzeb klientów.

Paweł Barański, Michał Graczak, Szczepan Sęk, Przemysław Sieradzan

Właściciele

MIX Dystrybucja

Polska

Firma MIX Dystrybucja z Kielc jest wiodącym dostawcą artykułów dla lakiernictwa samochodowego i przemysłowego w regionie świętokrzyskim. Z firmą Troton współpracujemy od początku prowadzenia naszej działalności, ich produkty były jedynymi z pierwszych na naszych półkach. Kilkanaście lat współpracy pozwoliło nam wyrobić sobie bardzo pozytywną opinię - Troton jest godnym zaufania partnerem biznesowym! Dostarczane przez nich produkty mają wysoką i stabilną jakość oraz konkurencyjną cenę. Rozbudowana, szeroka oferta pozwala kompleksowo zaopatrywać naszych klientów. Wprowadzenie nowych rozwiązań i technologii przez nich zaproponowanych, pomogło osiągnąć firmie MIX Dystrybucja pozycję lidera w branży. Bezpośredni kontakt z obsługą oraz szybkość realizacji zamówień stawia firmę Troton na czołowej pozycji wśród naszych dostawców.

Richard McClunie

CEO

Spray Shop Supplies

Australia

Produkty Troton są wysokiej jakości i sprawdzają się na rynku hurtowym i detalicznym w Australii. Troton oferuje wyjątkowe produkty w opakowaniach, które są odpowiednio dostosowane do potrzeb klientów. Troton to lider w branży dzięki wysoce wykwalifikowanym pracownikom i nadążaniu za nowinkami technologicznymi.

CEO

Car Refinish Products

Hiszpania

Z prawdziwą przyjemnością Car Refinish Products, dystrybutor produktów do renowacji samochodów z Hiszpanii, poleca produkty firmy Troton SP. z.o.o. z siedzibą w Polsce. Od ponad 40 lat Troton jest częścią rynku renowacji samochodów, z klientami na całym świecie. Jest dla nas satysfakcją, że pracujemy z producentem, który ceni sobie zaufanie i rzetelność relacji pomiędzy producentem a dystrybutorem, oferując pomoc na wysokim poziomie w jego realizacji. Ponadto wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z wytycznymi UE, REACH, gwarantując wysokie standardy jakości. W Car Refinish Products testowaliśmy i pracowaliśmy z różnymi markami materiałów karoseryjnych i bez wahania polecamy produkty Troton jako jedne z produktów o najwyższej jakości z dostępnych na rynku. Bez wątpienia najlepsze wyniki osiągnęliśmy dzięki ich zespołowi badawczo-rozwojowemu oraz temu, że każdy produkt jest opracowywany na podstawie ich własnej, indywidualnej linii badań.

CEO

Ruse Car AG

Bułgaria

Z prawdziwą przyjemnością Ruse Car AG, oficjalny serwis BMW w Bułgarii, poleca produkty do renowacji karoserii produkowane przez polską firmę Troton Sp. z o.o. Firma Troton jest obecna na rynku renowacji samochodów od wielu lat i posiada duże doświadczenie w eksporcie. Współpraca z producentem, który docenia znaczenie opartej na zaufaniu relacji między producentem a dystrybutorem i oferuje wysoki poziom obsługi klienta, aby to osiągnąć, była dla nas niezwykle satysfakcjonująca. Niemniej jednak, to oczywiście niezwykle wysoka jakość produktów sprawia, że współpraca z firmą Troton jest tak udana. W Ruse Car AG testowaliśmy i pracowaliśmy z wieloma markami materiałów do karoserii samochodowych i z pełnym przekonaniem możemy polecić produkty Troton jako jedne z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku. Z pewnością osiągnęliśmy najlepsze rezultaty podczas napraw, stosując nowoczesne formuły Troton. Troton oferuje dwie marki materiałów do renowacji samochodów: InterTroton Standard Line oraz Master Premium Line. Od dłuższego czasu pracujemy z Master Line i szczególnie polecamy ją do naprawy samochodów wysokiej klasy ze względu na jej doskonałe właściwości i wysoki stopień zaawansowania technologicznego.

CEO

Gold Line Refinish UK Ltd.

Wielka Brytania

Z powodzeniem współpracujemy z firmą Troton od 7 lat i z prawdziwą przyjemnością możemy polecić ich pełną gamę produktów do lakierowania renowacyjnego, wszystkich rodzajów karoserii, a także dla branży jachtowej i przemysłowej. Możemy liczyć na ich elastyczne podejście i otwartość na dyskusję, a w razie potrzeby także na ich wsparcie - to wspaniała firma, z którą warto współpracować. Mamy stały kontakt z przedstawicielami firmy, którzy wspierają nas w codziennych i strategicznych działaniach, czy to w zakresie wsparcia technicznego, podejścia do sprzedaży, nowych produktów i kampanii sprzedażowych. Troton oferuje szeroki zakres wsparcia dla swoich partnerów handlowych i uważam, że szkolenia techniczne dotyczące produktów prowadzone przez firmę mają szczególne znaczenie dla działalności naszej firmy w Wielkiej Brytanii. Ośrodek szkoleniowy firmy Troton jest nowoczesny i dysponuje personelem, który chce jak najlepiej wykorzystać swoje produkty u partnerów dystrybucyjnych. Dzięki temu możemy lepiej reagować na potrzeby naszych klientów i dobierać ofertę produktową najlepiej spełniającą wymagania. Firma Troton, dzięki 42-letniemu doświadczeniu, oferuje szeroką gamę marek i produktów najwyższej jakości. Jest to jeden z czynników, który pozwolił nam odnieść sukces na rynku, w zakresie Maxi Filler Primer oraz lakierów bezbarwnych UHS i Master Bodyfillers. Dzięki współpracy i zaangażowaniu oraz najwyższej jakości produktom we wszystkich latach naszej działalności w Wielkiej Brytanii osiągnęliśmy wzrost sprzedaży i obrotów, co wzmocniło naszą pozycję w tym kraju. Gorąco polecamy współpracę z firmą Troton, to solidny i odpowiedzialny partner z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim i zagranicznym, z którym możemy bezpiecznie rozwijać naszą działalność i patrzeć w przyszłość. Troton oferuje produkty o bardzo wysokim standardzie, które sprawdzają się na dzisiejszych, szybko rozwijających się rynkach światowych.

CEO

Loja das Tintas

Portugalia

Od 7 lat z powodzeniem pracujemy w Portugalii z szeroką gamą produktów do renowacji samochodów marki InterTroton i Master produkowanych przez producenta Troton. Firma Troton zawsze oferowała nam stałe wsparcie i kontakt. Zawsze byli bardzo otwarci i chętni do pomocy w każdej sytuacji. Otrzymaliśmy doskonałe wsparcie techniczne dzięki wizytom technika i przedstawiciela firmy Troton w Portugalii. Wizyty techniczne bardzo pomogły nam w szkoleniach oraz w rozwiązywaniu wątpliwości naszych klientów dotyczących stosowania różnych produktów. Zawsze mogliśmy liczyć również na wsparcie marketingowe, które pomogło nam w rozwoju marki. Firma zawsze była otwarta na różne dyskusje biznesowe i usprawnienia. Dzięki współpracy i wysiłkowi obu firm, a także dzięki produktom najwyższej jakości, udało nam się systematycznie rozwijać naszą działalność, osiągając średni wzrost obrotów o 30% w ciągu ostatnich kilku lat. Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować tę doskonałą współpracę przez wiele kolejnych lat.

Alex Millo

Dyrektor Zarządzający

Millocolor

Albania

Firma Troton jest naszym dostawcą od 5 lat. W tym czasie usługi były zawsze wykonywane szybko i dokładnie. Firma oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości i możemy zapewnić, że zawsze byliśmy zadowoleni z ich pracy. Przez te wszystkie lata świetnie się nam współpracowało z wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem Troton. Z przyjemnością i przekonaniem mogę polecić ich każdemu.

Cristian Muntean

Dyrektor Finansowy

SC SELERON SRL

Rumunia

Z przyjemnością wyrażamy nasze uznanie dla firmy Troton, solidnej, doświadczonej i kierującej się szlachetnymi zasadami. W ciągu tych lat współpracy z firmą Troton przekonaliśmy się, że jest ona niezawodnym i lojalnym partnerem biznesowym, zawsze gotowym do udzielenia w potrzebie wsparcia. Musimy również wspomnieć o profesjonalizmie członków firmy, którzy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i służą pomocą w każdej sytuacji. Troton stale inwestował w nowe urządzenia i nowoczesną technologię, co dawało nam gwarancję najwyższej jakości produktów, a także stały dostęp do nowych i innowacyjnych wyrobów. Bardzo doceniamy również ich zaangażowanie w ochronę środowiska, ponieważ Troton uczestniczy w wielu projektach ekologicznych, aby uświadomić społeczeństwu, że musi być bardziej odpowiedzialne za nasze zasoby, naszą przyrodę i naszą planetę. SC SELERON SRL z pełnym przekonaniem poleca firmę Troton, wierząc, że korzystając z jej usług, zyskają Państwo profesjonalnego, oddanego i niezwykle kompetentnego partnera.

Branislav Stojanovic

CEO

AS I TRGOVINA STOJANOVIC

Serbia

Praca z firmą Troton jest dla nas przyjemnością, ponieważ szanuje nas nie tylko jako partnera, ale jako rodzinę. Produkty i usługi są warte swojej ceny dzięki wysokiej jakości i ładnemu wzornictwu. Najlepsze cechy firmy Troton to zaspokajanie większości potrzeb rynku, szybkie dostosowywanie się do nowych technologii i trendów oraz zapewnianie pełnego wsparcia na czas.