Ponad 45 lat doświadczenia.

O nas

TROTON powstał w 1978 roku, od samego początku naszej działalności dostarczamy produkty najwyższej jakości dla branży lakierniczej. Nasza firma posiada dwie fabryki zlokalizowane w północno-zachodniej Polsce w Ząbrowie i Gościnie. Jesteśmy jedną z czołowych firm produkcyjnych w naszym regionie, zatrudniamy ponad 200 wykfalifikowanych pracowników i stale się rozwijamy.

Produkujemy szeroką gamę materiałów przeznaczonych do napraw pojazdów, łodzi i jachtów oraz do przemysłu. Sprzedajemy na ponad 70 rynkach świata, eksportujemy do Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

 

Historia firmy

1978

1981

1990

1993

1998

2003

2005

2008

2011

2014

2017

2017

2019

2020

2023

2024

Jan Wołejszo, wspólnie ze swoją żoną Bożeną zakładają firmę Troton. W swojej niewielkiej manufakturze samodzielnie przygotowują pierwsze receptury szpachlówki, która w następnych latach pozwoli na dalszy rozwój firmy.
Troton zatrudnia pierwszych pracowników, produkuje około 600 kg szpachlówki miesięcznie, popyt na produkty dynamicznie rośnie.
Trudny okres reform ustrojowych. Dzięki wysokiej jakości produktom i bardzo dobrym relacjom z dystrybutorami Troton odważnie wchodzi w nową wolnorynkową rzeczywistość.
Rozpoczyna się produkcja na Litwie, Troton rozpoczyna też działalność na rynkach zagranicznych.
Powstaje zakład o pow. 800 m kw. w Ząbrowie. W zakładzie tworzy się nowoczesne Laboratorium, zatrudnia pierwszych pracowników.
Troton wdraża normy zarządzania jakością ISO 9001 oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001.
Zaczyna się współpraca z Klubem Gaja, w zakresie ochrony środowiska naturalnego i praw zwierząt. Cel: zrównoważony rozwój.
Powstaje Sea Line - linia produktów dla branży jachtowej.
Powstaje Brayt, jeden z bestsellerów firmy. Pasta polerska BRAYT One Step Premium, to bardzo skuteczny i wydajny środek nowej generacji, służący do polerowania.
Nowe przestrzenie magazynowe, biurowe i produkcyjne o powierzchni ponad 26 tyś. m kw. dla lakierów i utwardzaczy w Gościnie.
Do oferty dołącza Rangers, kolejny hit produktowy. To nowoczesna powłoka zabezpieczająca do nadwozi samochodów terenowych.
Otwiera się nowoczesne Centrum Szkoleniowe w Ząbrowie z przestronną przestrzenią konferencyjna, rozbudowaną częścią socjalną i strefą techniczną, a także profesjonalną kabiną lakierniczą.
Troton zostaje laureatem w European Business Awards, jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów, w którym uczestniczą firmy z różnych sektorów gospodarki rywalizując w takich kategoriach jak; innowacje, ochrona środowiska i społecznie odpowiedzialny biznes, ponadprzeciętny sukces rynkowy.
Do dyspozycji dystrybutorów zostaje oddana nowoczesna platforma do zamówień online.
Zmiana szaty graficznej produktów w liniach Master, Inter Troton i Multi Füller.
Rozbudowa przestrzeni produkcyjnych i magazynowych w Gościnie.
0+ Lat na rynku
0+ Krajów eksportowych
0+ Pracowników
0+ Produktów
0+ Metrów kw. powierzchni produkcyjnej

Wartości firmy

Certyfikaty

Certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001 potwierdzają najwyższy poziom zarządzania firmą, co znalazło odzwierciedlenie w pozytywnym wyniku audytu na zgodność ze standardem TfS (Together for Sustainability – wspólna inicjatywa globalnej sieci 29 firm chemicznych na rzecz zrównoważonego rozwoju).

Posiadamy także świadectwo AEO (Upoważniony Przedsiębiorca) przyznawane przez Polską Izbę Celną na podstawie wytycznych Komisji Europejskiej, upoważniającą do odpraw celnych na terenie Firmy Troton.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Nagrody i wyróżnienia firmy

Fair Play Enterprise

2004-2023

Troton Sp. z o.o. wyróżniony Certyfikatami i statuetkami 20 razy.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Gazela Biznesu

2003-2023

15-krotny laureat Gazeli Biznesu – przygotowywany przez „Puls Biznesu” ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm na rynku polskim.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Diamenty Forbesa

2022-2023

Firma Troton, po raz 2 została, laureatem rankingu Diamenty Forbesa 2023.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Dobra Firma

2022

Troton Sp. z o.o. w elitarnym gronie zwycięskich firm w ogólnopolskim konkursie „Dobra Firma”, organizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Zielony Certyfikat

2022

Zielony Certyfikat potwierdzający, że 100% ilości energii elektrycznej zużytej przez Troton Sp. z o.o została wytworzona w odnawialnych źródłach energii.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Certyfikat Partnera Święta Drzewa

2008-2019

Podczas 11 edycji Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja, Troton Sp. z o.o. otrzymał coroczne Certyfikaty Partnera Święta Drzewa. Dzięki zaangażowaniu firmy łącznie posadzono 56 tysięcy drzew.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Pracodawca Roku Pomorza

2017, 2018

Konkurs organizowany przez Północną Izbę Gospodarczą.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Orły Wprost

2017, 2018

Troton 2-krotnym laureatem konkursu Orły organizowanego przez tygodnik Wprost.

Nagrody i wyróżnienia firmy

European Business Award

2014/15, 2016/17, 2019/2020

European Business Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów, w którym uczestniczą firmy z różnych sektorów gospodarki rywalizując w takich kategoriach jak np. innowacje, ochrona środowiska, społecznie odpowiedzialny biznes. Troton 3-krotnym laureatem w tym konkursie.

 

Nagrody i wyróżnienia firmy

Polski Sukces

2004-2017

8-krotny laureat konkursu „Polski Sukces”. Organizowany pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej prezentuje polskie firmy sukcesu gospodarczego.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Firma Bliska Środowisku

2006-2007

Troton 2-krotnie zdobył certyfikat Firma Bliska Środowisku – to ogólnopolski konkurs ekologiczny pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

2010-2012

Troton 3-krotnym laureatem w konkursie organizowanym przez Bisnode Polska Sp. z o.o.

Nagrody i wyróżnienia firmy

Lokalny Przyrodnik/Koszaliński Denar

2004-2016

Konkurs organizowany przez Fundacje Nauki dla Środowiska. Troton 8-krotnym laureatem.

 

Nagrody i wyróżnienia firmy

Dobry Biznes

2007

Konkurs organizowany przez Newsweek Polska oraz Fundację Kronenberga.

Troton - zaufany partner w lakiernictwie

Referencje od dystrybutorów

Alex Millo

Dyrektor Zarządzający
Millocolor
Albania

Firma Troton jest naszym dostawcą od 5 lat. W tym czasie usługi były zawsze wykonywane szybko i dokładnie. Firma oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości i możemy zapewnić, że zawsze byliśmy zadowoleni z ich pracy. Przez te wszystkie lata świetnie się nam współpracowało z wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem Troton. Z przyjemnością i przekonaniem mogę polecić ich każdemu.

CEO

Loja das Tintas
Portugalia

Od 7 lat z powodzeniem pracujemy w Portugalii z szeroką gamą produktów do renowacji samochodów marki InterTroton i Master produkowanych przez producenta Troton. Firma Troton zawsze oferowała nam stałe wsparcie i kontakt. Zawsze byli bardzo otwarci i chętni do pomocy w każdej sytuacji. Otrzymaliśmy doskonałe wsparcie techniczne dzięki wizytom technika i przedstawiciela firmy Troton w Portugalii. Wizyty techniczne bardzo pomogły nam w szkoleniach oraz w rozwiązywaniu wątpliwości naszych klientów dotyczących stosowania różnych produktów. Zawsze mogliśmy liczyć również na wsparcie marketingowe, które pomogło nam w rozwoju marki. Firma zawsze była otwarta na różne dyskusje biznesowe i usprawnienia. Dzięki współpracy i wysiłkowi obu firm, a także dzięki produktom najwyższej jakości, udało nam się systematycznie rozwijać naszą działalność, osiągając średni wzrost obrotów o 30% w ciągu ostatnich kilku lat. Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować tę doskonałą współpracę przez wiele kolejnych lat.

CEO

Gold Line Refinish UK Ltd.
Wielka Brytania

Z powodzeniem współpracujemy z firmą Troton od 7 lat i z prawdziwą przyjemnością możemy polecić ich pełną gamę produktów do lakierowania renowacyjnego, wszystkich rodzajów karoserii, a także dla branży jachtowej i przemysłowej. Możemy liczyć na ich elastyczne podejście i otwartość na dyskusję, a w razie potrzeby także na ich wsparcie – to wspaniała firma, z którą warto współpracować. Mamy stały kontakt z przedstawicielami firmy, którzy wspierają nas w codziennych i strategicznych działaniach, czy to w zakresie wsparcia technicznego, podejścia do sprzedaży, nowych produktów i kampanii sprzedażowych. Troton oferuje szeroki zakres wsparcia dla swoich partnerów handlowych i uważam, że szkolenia techniczne dotyczące produktów prowadzone przez firmę mają szczególne znaczenie dla działalności naszej firmy w Wielkiej Brytanii. Ośrodek szkoleniowy firmy Troton jest nowoczesny i dysponuje personelem, który chce jak najlepiej wykorzystać swoje produkty u partnerów dystrybucyjnych. Dzięki temu możemy lepiej reagować na potrzeby naszych klientów i dobierać ofertę produktową najlepiej spełniającą wymagania. Firma Troton, dzięki 42-letniemu doświadczeniu, oferuje szeroką gamę marek i produktów najwyższej jakości. Jest to jeden z czynników, który pozwolił nam odnieść sukces na rynku, w zakresie Maxi Filler Primer oraz lakierów bezbarwnych UHS i Master Bodyfillers. Dzięki współpracy i zaangażowaniu oraz najwyższej jakości produktom we wszystkich latach naszej działalności w Wielkiej Brytanii osiągnęliśmy wzrost sprzedaży i obrotów, co wzmocniło naszą pozycję w tym kraju. Gorąco polecamy współpracę z firmą Troton, to solidny i odpowiedzialny partner z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim i zagranicznym, z którym możemy bezpiecznie rozwijać naszą działalność i patrzeć w przyszłość. Troton oferuje produkty o bardzo wysokim standardzie, które sprawdzają się na dzisiejszych, szybko rozwijających się rynkach światowych.

CEO

Ruse Car AG
Bułgaria

Z prawdziwą przyjemnością Ruse Car AG, oficjalny serwis BMW w Bułgarii, poleca produkty do renowacji karoserii produkowane przez polską firmę Troton Sp. z o.o. Firma Troton jest obecna na rynku renowacji samochodów od wielu lat i posiada duże doświadczenie w eksporcie. Współpraca z producentem, który docenia znaczenie opartej na zaufaniu relacji między producentem a dystrybutorem i oferuje wysoki poziom obsługi klienta, aby to osiągnąć, była dla nas niezwykle satysfakcjonująca. Niemniej jednak, to oczywiście niezwykle wysoka jakość produktów sprawia, że współpraca z firmą Troton jest tak udana. W Ruse Car AG testowaliśmy i pracowaliśmy z wieloma markami materiałów do karoserii samochodowych i z pełnym przekonaniem możemy polecić produkty Troton jako jedne z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku. Z pewnością osiągnęliśmy najlepsze rezultaty podczas napraw, stosując nowoczesne formuły Troton. Troton oferuje dwie marki materiałów do renowacji samochodów: InterTroton Standard Line oraz Master Premium Line. Od dłuższego czasu pracujemy z Master Line i szczególnie polecamy ją do naprawy samochodów wysokiej klasy ze względu na jej doskonałe właściwości i wysoki stopień zaawansowania technologicznego.

CEO

Car Refinish Products
Hiszpania

Z prawdziwą przyjemnością Car Refinish Products, dystrybutor produktów do renowacji samochodów z Hiszpanii, poleca produkty firmy Troton SP. z.o.o. z siedzibą w Polsce. Od ponad 40 lat Troton jest częścią rynku renowacji samochodów, z klientami na całym świecie.
Jest dla nas satysfakcją, że pracujemy z producentem, który ceni sobie zaufanie i rzetelność relacji pomiędzy producentem a dystrybutorem, oferując pomoc na wysokim poziomie w jego realizacji. Ponadto wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z wytycznymi UE, REACH, gwarantując wysokie standardy jakości.
W Car Refinish Products testowaliśmy i pracowaliśmy z różnymi markami materiałów karoseryjnych i bez wahania polecamy produkty Troton jako jedne z produktów o najwyższej jakości z dostępnych na rynku. Bez wątpienia najlepsze wyniki osiągnęliśmy dzięki ich zespołowi badawczo-rozwojowemu oraz temu, że każdy produkt jest opracowywany na podstawie ich własnej, indywidualnej linii badań.

Richard McClunie

CEO
Spray Shop Supplies
Australia

Produkty Troton są wysokiej jakości i sprawdzają się na rynku hurtowym i detalicznym w Australii. Troton oferuje wyjątkowe produkty w opakowaniach, które są odpowiednio dostosowane do potrzeb klientów. Troton to lider w branży dzięki wysoce wykwalifikowanym pracownikom i nadążaniu za nowinkami technologicznymi.

Paweł Barański, Michał Graczak, Szczepan Sęk, Przemysław Sieradzan

Właściciele
MIX Dystrybucja
Polska

Firma MIX Dystrybucja z Kielc jest wiodącym dostawcą artykułów dla lakiernictwa samochodowego i przemysłowego w regionie świętokrzyskim. Z firmą Troton współpracujemy od początku prowadzenia naszej działalności, ich produkty były jedynymi z pierwszych na naszych półkach. Kilkanaście lat współpracy pozwoliło nam wyrobić sobie bardzo pozytywną opinię – Troton jest godnym zaufania partnerem biznesowym! Dostarczane przez nich produkty mają wysoką i stabilną jakość oraz konkurencyjną cenę. Rozbudowana, szeroka oferta pozwala kompleksowo zaopatrywać naszych klientów. Wprowadzenie nowych rozwiązań i technologii przez nich zaproponowanych, pomogło osiągnąć firmie MIX Dystrybucja pozycję lidera w branży. Bezpośredni kontakt z obsługą oraz szybkość realizacji zamówień stawia firmę Troton na czołowej pozycji wśród naszych dostawców.

Wiesław Januszczak, Jarosław Januszczak

Właściciele
P.H. Top-Car
Polska

Jesteśmy wiodącym dystrybutorem chemii samochodowej i artykułów dla lakiernictwa w regionie. Od początku naszego istnienia, tj. od 1993 roku współpracujemy z firmą Troton, która dostarcza nam swoje produkty. Troton jest godnym zaufania partnerem – konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę, zapewniając różnorodność oraz bardzo dobrą, stabilną jakość. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokajać rosnące potrzeby naszych klientów i rozwijać biznes. W Trotonie możemy liczyć na indywidualne podejście do współpracy i sprawny, bezpośredni kontakt. Jest to dla nas niezmiernie ważne, ponieważ zapewnia nam elastyczność działania i możliwość szybkiego dostosowania działań do sytuacji rynkowej i potrzeb klientów.

Branislav Stojanovic

CEO
AS I TRGOVINA STOJANOVIC
Serbia

Praca z firmą Troton jest dla nas przyjemnością, ponieważ szanuje nas nie tylko jako partnera, ale jako rodzinę. Produkty i usługi są warte swojej ceny dzięki wysokiej jakości i ładnemu wzornictwu. Najlepsze cechy firmy Troton to zaspokajanie większości potrzeb rynku, szybkie dostosowywanie się do nowych technologii i trendów oraz zapewnianie pełnego wsparcia na czas.

Cristian Muntean

Dyrektor Finansowy
SC SELERON SRL
Rumunia

Z przyjemnością wyrażamy nasze uznanie dla firmy Troton, solidnej, doświadczonej i kierującej się szlachetnymi zasadami. W ciągu tych lat współpracy z firmą Troton przekonaliśmy się, że jest ona niezawodnym i lojalnym partnerem biznesowym, zawsze gotowym do udzielenia w potrzebie wsparcia. Musimy również wspomnieć o profesjonalizmie członków firmy, którzy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i służą pomocą w każdej sytuacji.

Troton stale inwestował w nowe urządzenia i nowoczesną technologię, co dawało nam gwarancję najwyższej jakości produktów, a także stały dostęp do nowych i innowacyjnych wyrobów.

Bardzo doceniamy również ich zaangażowanie w ochronę środowiska, ponieważ Troton uczestniczy w wielu projektach ekologicznych, aby uświadomić społeczeństwu, że musi być bardziej odpowiedzialne za nasze zasoby, naszą przyrodę i naszą planetę.

SC SELERON SRL z pełnym przekonaniem poleca firmę Troton, wierząc, że korzystając z jej usług, zyskają Państwo profesjonalnego, oddanego i niezwykle kompetentnego partnera.

 

Wyjście 
Go to top