07/04/2022

Troton pomaga Ukraińcom!

W ostatnich kilku tygodniach firma wsparła lokalne organizacje i przekazała pomoc medyczną w Ukrainie na łączną kwotę 100 000 złotych.
25 marca, Prezes Troton Sp. z o.o. Jan Wołejszo w imieniu firmy przekazał 30 000 złotych Burmistrzowi Gminy Gościno Marianowi Sieradzkiemu. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup jedzenia, chemii, odzieży i innych potrzebnych rzeczy dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie.

6 kwietnia, kolejne dwie organizacje w Kołobrzegu PCK i Fundacja Pomagamy otrzymały dary z rąk Prezesa Troton z o.o.. Dla PCK przekazano cztery defibrylatory oraz dwie profesjonalne apteczki warte 20 000 złotych, które po świętach wielkanocnych zostaną przekazane do wyposażenia karetki we Lwowie, szpitali w Użhorodzie i Żytomierzu oraz na poligon w Iwano Frankowsku. Fundacja PomagaMY otrzymała natomiast jedzenie i kosmetyki warte 50 000 złotych, które zostaną rozdystrybuowane osobom uciekającym z Ukrainy, które trafiły do Kołobrzegu.

Środki pieniężne oraz dary to nie jedyna pomoc oferowana przez Troton Sp. z o.o.. Firma zatrudnia również Ukraińców, wypłaca im zapomogę na start i opłaca mieszkanie, aby pomóc w adaptacji w nowym miejscu. Oprócz tego, Troton Sp. z o.o. przekazał również środki finansowe dla organizacji transportu Ukraińców z granicy polsko-ukraińskiej.

Zarząd i Pracownicy Troton Sp. z o.o. głęboko solidaryzują się z Ukrainą poprzez aktywną pomoc dla uchodźców i obszarów objętych działaniami wojennymi, sprzeciwiając się inwazji rosyjskiej w niepodległej Ukrainie.

Troton pomaga Ukraińcom!

Inne aktualności
Wyjście 
Go to top